BIAŁOSTOCKI KLUB OYAMA KARATEOYAMA MIĘDZYNARODOWA FEDERACJA KARATEOYAMA INTERNATIONAL KARATE FEDERATIONZobacz mapę strony

SZEF BIAŁOSTOCKIEGO KLUBU OYAMA KARATE - SHIHAN WITOLD CHOIŃSKI 7 DAN

Shihan Witold Choiński 7 dan

Witold Choiński

Założycielem i liderem Białostockiego Klubu Oyama Karate jest Witold Choiński 7 dan. Zaczął uprawiać karate Kyokushinkai w 1978 roku w Specjalistycznym Ognisku TKKF w Białymstoku u trenera Marka Bazylko, a następnie w Białostockim Klubie Kyokushinkai Karate. Wielokrotnie reprezentował Białystok na turniejach i zawodach ogólnopolskich odnosząc wiele sukcesów. W 1983r. ukończył kursy instruktora rekreacji i sportu i zaczął samodzielnie szkolić nowych adeptów karate Kyokushinkai. W karate kyokushin doszedł do 2 Kyu i przez parę lat na skutek niezrozumiałej „polityki” prowadzonej przez Pana Andrzeja Drewniaka, Szefa Karate Kyokushinkai w Polsce, nie miał możliwości zdawać na wyższe stopnie. Sytuacja ta powodowała zniechęcenie i brak perspektyw w dalszym uprawianiu karate. Dopiero w 1993r. będąc zaproszonym przez Pana Jana Dyducha, animatora kiełkującego w Polsce nowego stylu Oyama Karate, na trening z Wielkim Mistrzem Soshu Shigeru Oyamą 10 dan w kopalni soli w Wieliczce, podjął decyzję o przejściu do Stowarzyszenia Oyama Karate w Polsce. W tym też roku założył Białostocki Klub Oyama Karate, w którym rozpoczął szkolenie nowych adeptów Oyama Karate.

W międzyczasie pilnie szkoląc się w Centralnym Dojo Oyama Karate w Krakowie i na wielu zgrupowaniach zdobywał kolejne stopnie:

Shigeru Oyama i Witold Choiński

1 kyu w 1993 r. przed Shihanem Janem Dyduchem,
1 dan w 1994 r. przed Soshu Shigeru Oyamą,
2 dan w 1996 r. przed Soshu Shigeru Oyamą,
3 dan w 1999 r. przed Soshu Shigeru Oyamą,
4 dan w 2004 r. przed Soshu Shigeru Oyamą,
5 dan w 2010 r. przed Soshu Shigeru Oyamą,
6 dan w 2016 r. przed Hanshi Janem Dyduchem 8 dan,
7 dan w 2024 r. przed Hanshi Janem Dyduchem 9 dan

Będąc instruktorem startował nadal w turniejach i zawodach Oyama karate w Polsce. Dzięki bardzo dobrym wynikom został zakwalifikowany do reprezentacji Polski na Światowy Turniej Oyama Karate w Nowym Jorku w 1995r. w USA, na którym pomyślnie dotarł do drugiej rundy. Aktualnie pełni funkcję wiceprezesa Oyama Polskiej Federacji Karate oraz prezesa Białostockiego Klubu Oyama Karate. W ciągu minionych lat wyszkolił wielu znakomitych zawodników sięgających po tytuły Mistrzów Polski: Izabela Kujawska, Albert Naguszewski, Jacek Harasimczuk, Dawid Kiszycki, Adam Chlabicz, Małgorzata Święc, Rafał Sienkiewicz, Leszek Kobus, Bartosz Fieducik oraz wielu instruktorów m.in.: Bartosz Stępniewski 1 dan, Cezary Zugaj 1 dan, Andrzej Kuźmicki 1 dan, Krzysztof Chiliński 1 dan, Leszek Kobus 2 dan, Marcin Siegieńczuk 3 dan, Janusz Trusewicz 1 dan, Dawid Kiszycki 2 dan, Adam Chlabicz 2 dan, Jarosław Kisiel 1 dan, Dariusz Saczko 1 dan, Cezary Breczko 1 dan, Anna Stocka 1 dan, Maciej Matłowski 1 dan, Robert Choiński 1 dan, Krzysztof Rydzewski 1 dan.

31 maja 2009 r. został nagrodzony przez Prezydenta Miasta Białegostoku za bardzo dobre wyniki zawodników klubu w Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy. 12 października 2009 r. został nagrodzony przez Prezydenta Miasta Białegostoku statuetką "Nauczyciel Madry Sercem". 28 maja 2010 r. otrzymał nagrodę od Prezydenta Miasta Białegostoku za trzecie miejsce w kategorii "Najlepszy Trener". 21 maja 2014 r. otrzymał nagrodę w kategorii „Najlepszy Trener”, za wyniki sportowe podopiecznych w Polsce i za granicą.

Jest absolwentem Politechniki Białostockiej.

OBÓZ OYAMA KARATE
SŁAWNY CYTAT
BIAŁOSTOCKI KLUB OYAMA KARATE