BIAŁOSTOCKI KLUB OYAMA KARATEOYAMA MIĘDZYNARODOWA FEDERACJA KARATEOYAMA INTERNATIONAL KARATE FEDERATIONZobacz mapę strony

ARCHIWUM BIAŁOSTOCKIEGO KLUBU OYAMA KARATE

Wersja Beta

XVIII Mistrzostwa Polski Oyama Karate w kumite juniorów i seniorów

2013-04-13|Piotrków Trybunalski| Zobacz galerię zdjęć: Obejrzyj galerięwróć do listy

Relacja z zawodów:

W minioną sobotę i niedzielę tj. 13 i 14 kwietna odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim XVIII Mistrzostwa Polski Oyama Karate w kumite juniorów i seniorów. Zawody zgromadziły rekordowa liczbę uczestników bo przeszło 400 z 42 klubów Oyama Karate. W zawodach wzięła również udział reprezentacja B.K.O.K, która odniosła duży sukces. Zawodnicy klubu zdobyli sześć medali: dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe oraz puchar najlepszego juniora. Najlepiej z naszej drużyny wypadł Michał FIŁOŃCZUK, który startując w kat. juniorów do 70 kg zdobył tytuł Mistrza Polski oraz otrzymał okazały puchar najlepszego juniora mistrzostw. Sporą niespodziankę sprawił Adam GRABOWSKI, który w konkurencji „Lekkiego kontaktu” młodzików (10-12 lat) zajął pierwsze miejsce, wygrywając wszystkie walki.
Pozostali nasi reprezentanci spisali się również b. dobrze zajmując miejsce na podium. Adam CHLABICZ wśród seniorów pow. 80 kg zajął drugie miejsce, przegrywając walkę finałową tylko przez różnicę wagi. Dawid KISZYCKI był w tej samej kategorii trzeci. Nie mógł jednak walczyć o wejście do finału, gdyż został kontuzjowany i niezdolny do dalszej walki. Aneta BOGDANOWICZ w kat. juniorek pow. 55 kg została wicemistrzynią Polski. Paweł MATYSZEWSKI stanął na trzecim stopniu podium w kat. juniorów starszych do 65 kg.

Sukcesy BKOK:

I miejsce oraz Puchar Najlepszego Juniora - Michał Fiłończuk - kategoria juniorów do 70 kg
I miejsce - Adam Grabowski - konkurencja lekki kontakt młodzików 10-12 lat do 30 kg
II miejsce - Adam Chlabicz - kategoria knockdown powyżej 80 kg
II miejsce - Aneta Bogdanowicz - konkurencja juniorów 14-16 lat powyżej 55 kg
III miejsce - Dawid Kiszycki - kategoria knockdown powyżej 80 kg
III miejsce - Paweł Matyszewski - kategoria juniorów 16-18 lat do 65 kg
Przejdź na górę strony