BIAŁOSTOCKI KLUB OYAMA KARATEOYAMA MIĘDZYNARODOWA FEDERACJA KARATEOYAMA INTERNATIONAL KARATE FEDERATIONZobacz mapę strony

ARCHIWUM BIAŁOSTOCKIEGO KLUBU OYAMA KARATE

Wersja Beta

Mistrzostwa Polski Seniorów

2009-03-21|Brzeszczewróć do listy

Relacja z zawodów:

W minioną sobotę tj. 21.03.2009r. odbyły się po raz piąty Mistrzostwa Polski PFK w konkurencji Full Contact Karate oraz Ogólnopolski Turniej Seniorów Oyama Karate w konkurencji Semi- Knockdown. W obydwu zawodach wystartowało 104 zawodników z 26 klubów Oyama Karate. Zawody odbywały się na dwóch matach. Zawodnicy Białostockiego Klub Oyama Karate startowali i w jednych i drugich zawodach. Najlepiej z białostockiej drużyny wypadł Adam Chlabicz, który w kategorii +90 kg w konkurencji full contact (walki w rękawicach bokserskich wg. zasad K1) zdobył tytuł Wicemistrza Polski. Natomiast w Ogólnopolskim Turnieju w semi-knockdown (walki w ochraniaczach bez ataku ręką na głowę) bardzo dobrze spisał się Jarosław Kisiel, który w kategorii wag. -80 kg zajął drugie miejsce. Zawody były kolejnym etapem przygotowań zawodników białostockiego klubu do Pucharu Europy w Oyama Karate, który będzie rozegrany w maju 2009r. w Bydgoszczy.

Na koniec zawodów Naszych zawodników spotkała jeszcze jedna miła niespodzianka, a mianowicie Adam Chlabicz i Dawid Kiszycki znaleźli się wśród laureatów Rankingu Oyama Polskiej Federacji Karate za bardzo dobre wyniki sportowe za 2008r i otrzymali z rąk Shihana Jana Dyducha 7 Dan, Prezesa Oyama Polskiej Federacji Karate, pamiątkowe puchary.

Sukcesy BKOK:

II miejsce - Adam Chlabicz - kategoria full contact powyżej 90 kg
II miejsce - Jarosław Kisiel - kategoria semi-knockdown do 80 kg
Przejdź na górę strony