BIAŁOSTOCKI KLUB OYAMA KARATEOYAMA MIĘDZYNARODOWA FEDERACJA KARATEOYAMA INTERNATIONAL KARATE FEDERATIONZobacz mapę strony

ARCHIWUM BIAŁOSTOCKIEGO KLUBU OYAMA KARATE

Wersja Beta

II Mistrzostwa Polski Seniorów PFK Full Contact Karate

2006-04-01|Słupskwróć do listy

Relacja z zawodów:

W sobotę 1 kwietnia odbyły się w Słupsku III Mistrzostwa Polski w Full Contact Oyama Karate (wg. zasad walki K-1) zorganizowane przez "Oyama" Polską Federację Karate. Na starcie stanęli zawodnicy reprezentujący dziesięć klubów Oyama Karate. Po raz pierwszy w tego typu zawodach wystartował reprezentant Białostockiego Klubu Oyama Karate, student Uniwersytetu w Białymstoku ADAM CHLABICZ, który mimo debiutu spisał się bardzo dobrze i wygrał wszystkie swoje walki z zawodnikami z Jeleniej Góry i Słupska zajmując pierwsze miejsce w kategorii wagowej do 100kg. Zawodnika przygotował Sensei WITOLD CHOIŃSKI 4 DAN.
W turnieju startowali zawodnicy, którzy z powodzeniem startują w turniejach kickboxingu i muay thai.
Rywalizacja sportowa rozgrywana wg. zasad walki K-1 dopuszcza atak rękami na głowę przeciwnika. Karatecy walczą w kaskach i rękawicach bokserskich. Ten sposób walki od niedawna trenowany jest w Klubach Oyama Karate, niemniej jednak zdobywa coraz większą liczbę zwolenników.

Sukcesy BKOK:

I miejsce - Adam Chlabicz - kategoria do 100 kg
Przejdź na górę strony